piątek, 7 stycznia 2011

bo pleść każdy może...

Jak dobrze wiecie uwielbiam naturalne materiały- drewno, kamienie, sznurki... Biżuterię zaś preferuję dość okazało. Dziś pokażę Wam jedne z moich ulubionych korali, które nadają charakteru nawet najskromniejszemu szaremu sweterkowi. Zamiast zapięcia przymocowałam wstążeczki, żeby korale móc dopasować do każdego dekoltu:
Szybki deser

Często gdy wpadną niezapowiedziani goście mam problem co im podać do kawy. Nie mam czasu, żeby codziennie piec ciasto, zresztą nie bylibyśmy w stanie pochłonąć jego takiej ilości. Z kolei za kupnymi ciastami i ciastkami nie przepadamy. Wczoraj przy takiej niespodziewanej wizycie powstał taki ekspresowy deser: Jest tak łatwy w przygotowaniu, że poradzi sobie z nim nawet początkująca pani domu.

Składniki:

*250 g mascarpone
*500 ml kremówki
*250 g cukru pudru
*2 szklanki mrożonych jagód
*biszkopty
*odrobina alkoholu (ja użyłam brandy)

Jagody rozgotować  z odrobiną wody. Śmietankę ubić z cukrem pudrem, gdy będzie sztywna dodać mascarpone i jeszcze chwilę miksować. Na dno naczynia, w którym będziemy podawać deser ułożyć biszkopty skropione alkoholem, a na to na zmianę układamy krem i ostudzony sos jagodowy.

Oczywiście sos można zrobić z innych owoców, jednak jeżeli chcemy użyć do tego innych owoców warto go odrobinę zakwasić np sokiem z cytryny, aby deser nie wyszedł mdły. 

Smacznego !